top of page
Kotva 1

měření velikosti

 

Pokud neznáte svou velikost prstenu, nejste si jí jistí, nebo chcete prsten někomu darovat, jsou následující řádky psané pro Vás. Měly by sloužit jako stručný průvodce výběrem velikosti.

 

  1. Měření u odborníka

Pokud máte možnost sjednat si ve studiu schůzku, případně zajít k jinému šperkaři, výsledek měření bude určitě díky k tomu určeným nástrojům nejpřesnější.

V takovém případě můžete přijít jak s prstenem, tak bez něj – měřidly je možné změřit jak velikost prstenu samotného, tak i obvod Vašeho prstu.

 

  2. Domácí měření

Pokud je setkání s odborníkem mimo Vaše časové možnosti, je několik způsobů, jak velikost prstenu určit v pohodlí domova nebo kdekoliv se právě nacházíte.

Cílem obou z následujících způsobí je získat hodnotu vnitřního obvodu prstenu, což je i normovaná velikost (tedy 52 mm = EU velikost 52), podle které si zde na stránkách v e-shopu můžete vybrat velikost.

 

Měření bez prstenu

V tomto případě je nejlepší vybrat si pevný, neelastický, avšak ohebný materiál, jako je zubní nit, páska vystřihnutá z papíru nebo klasický provázek.

Ujistěte se, že prsty nejsou nateklé a už nějakou dobu jste v místnosti při pokojové teplotě – velikost prstu se totiž může výrazně měnit v závislosti na vnějším prostředí. Pokud si nejste jistí, doporučujeme změřit prst třikrát až čtyřikrát během dne.

Zvolený měřící materiál si potom obtočte kolem prstu, na kterém chcete šperk nosit. Důležité je přitom myslet na kloub, přes který budete prsten přetahovat – v praxi se nám osvědčilo měřit velikost právě u kloubu prstu.

Místo, na kterém se měřící materiál setkává ze dvou stran, si označte výraznou barvou a následně porovnejte s pravítkem. Vyšel Vám vnitřní obvod prstenu v milimetrech, což je i normovaná velikost, podle níž si můžete vybrat v e-shopu zde na stránkách z rozklikávacího seznamu svou objednávku.

 

Je-li Vám k dispozici prsten, o kterém víte, že Vám nebo obdarovávané osobě sedí, přiložte prsten na papír na rovné podložce a ostrým hrotem tužky obkreslete vnitřní obvod prstenu. Následně pravítkem změříte průměr – je potřeba dbát přitom na to, abyste změřili i milimetry.

Získané číslo v milimetrech pak vynásobíte číslem π, tedy 3,14, a získáte tak vnitřní obvod v milimetrech, tedy i normovanou velikost.

Pokud Vám vyjde velikost např. 53,40, doporučujeme zvolit menší velikost.

 

Pokud by se stalo, že Vám i tak prsten nebude sedět, není čeho se bát – úprava velikosti je bezplatná do 60 dnů od vystavení faktury.

 

 

péče o šperky

Ačkoliv šperky jsou dozajista doplňkem, který má dělat radost a podtrhnout Vaši osobnost, a jsou tedy určeny i pro každodenní nošení, je důležité o ně řádně pečovat.

 

Nevystavujte své šperky extrémním teplotám a zabraňte styku se silnými čistícími prostředky.

Stejně tak je vhodné se při nošení šperku vyvarovat nárazům. Vyvarujte se kontaktu s tvrdými a drsnými předměty.

Pro domácí čištění šperků je nejlepší produkt Hagerty nebo můžete zvolit domácí prostředek jako je zubní pasta, citrón, ocet nebo mýdlo, za pomocí zubního kartáčku a jedné ze zmíněných potřeb šperk vyčistit, důkladně omýt vodou a následně vyleštit do sucha hadříkem.

Stříbro může v některých případech začít černat. Je to přirozená vlastnost tohoto prvku – při kontaktu se vzduchem se na něm může vytvářet tenká oxidační vrstva. Tu lze snadno vyčistit pod vodou s přípravky Hagerty nebo také zubní pasta a následným vyleštěním do sucha hadříkem.

Stříbro pozlacené žlutým nebo růžovým zlatem je pokovováno tenkou vrstvou materiálu, který se po nějaké době snadno ošoupe. Za poplatek z našeho ceníku pro Vás však zajistíme opětovné pozlacení.

V ceně Vašeho nákupu Vám nabízíme v rámci záručního servisu i úpravu velikosti prstene do 60 dnů od zakoupení.

záruční a pozáruční servis

V ceně Vašeho nákupu Vám nabízíme v rámci záručního servisu i úpravu velikosti prstene do 60 dnů od zakoupení zdarma a taktéž zdarma do 3 měsíců přezlacení šperku.

 

Dále nad rámec záručního servisu jsme schopni k našim šperkům zajistit následující:

doplnění chybějící náušnice do páru

čištění nebo obnovu šperku

oprava přetrženého řetízku či jeho úprava

náprava zdeformovaného prstenu

úprava velikosti prstenu po více než 60 dnech od zakoupení

výměna zničeného zapínání náušnic a řetízků

opětovné zafasování kamene

 

Orientační cenu konkrétního úkonu v rámci pozáručního servisu Vám rádi sdělíme e-mailem. Cena se liší v závislosti na druhu a velikosti šperku. Kontaktujte nás na e-mailové adrese mariakobelova@yahoo.com

Kotva 2
Kotva 3
bottom of page